Můj příběh

Jak se ze mě stala Květinová koučka a  zakladatelka projektu Jak na pohodovou svatbu | průvodce pro nevěsty?

To, že miluji květiny a tvořivou práci s nimi jsem věděla, už na začátku svého příběhu…

nicméně cesta k tomu, že jsem se stala Květinovou koučkou a založila projekt Jak na pohodovou svatbu, byla lemovaná mnoha odbočkami, nasbíranými zkušenostmi, zataveními a mnoha vykročeními z komfortní zóny….

Můj květinový příběh začal, když jsem nedostala na výtvarné gymnázium….. šla jsem na střední zahradnickou školou, na které jsem objevila svou lásku ke květinám, přírodě a floristice, která ve mně díky prarodičům zahradníkům dřímala. Tam to vše začalo floristickými soutěžemi, prvními kyticemi, dekoracemi a touhou být kreativní a tvořit dál a dál.

Po střední škole jsem díky zahradnické historii naší celé rodiny podílela na založení rodinného květinářství, kde jsem při studiu na České zemědělské univerzitě pracovala. Nicméně potřeba, vydělat si více peněz u studia, mě zavedla na callcentrum. Někde uvnitř jsem po zkušenosti s rodinným květinářstvím měla přesvědčení, že pracovat v květinářství mi nepřinese to, co bych si přála.

V callcentru jsem nečekaně zakotvila na 7 let. Začínala jako operátorka a postupně vedla malý tým a poté 50-ti členný tým prodejců. Po pár letech vyčerpávající práce, která mi nevyhovovala, jsem se stala manažerkou vzdělávání na zkrácený úvazek. Sama jsem si totiž prošla mnoha školeními na komunikaci, prodej, prezentační dovednosti i koučování, proto jsem mohla sama školit, vzdělávat a koučovat ostatní zaměstnance a kolegy. Zde jsem objevila jsou vášeň pro organizování akcí, školení, vzdělávání a koučování.

U této práce jsem se stále věnovala květinovému oboru a toužila v něm na plno podnikat. Chystala jsem svatby pro známé a kamarády, učila se ocenit za svou práci a věřit si v ní. Pracovala jsem v květinářství, vznikly moje první webovky, workshopy a nápad vést floristický kroužek pro děti. Moc mě také baví se vzdělávat v oboru a proto jsem mimo jiné navštívila i květinový workshop v Amsterdamu v Nizozemí, květinovou show v Oxfordu ve Velké Británii a nebo jsem pro inspiraci navštívila hodně květinářství v Londýně nebo New Yorku. Prakticky kamkoli cestuji, tak se ráda inspiruji.

Nicméně něco ve mě mi bránilo překlopit mou vášeň v plný úvazek a nespoléhat se na částečně jistý příjem ze zkráceného úvazku.

V roce 2015 se mi podařilo propojit obě moje vášně – práci s květinami, také vzdělávání a koučování. A tak vznikla Květinová koučka.

Ve stejném roce ke mně přišla nabídka založit úplně nové květinářství pro Wine Food Market (The Italiens) v Praze.  Připravila jsem ideu květinářství, sestavila menší tým, nakoupila zboží a květinářství se hezky rozjelo. V květinářství se za ty roky uvázali stovky kytic, aranžmá a dekorací pro velmi zajímavou klientelu.

Během této práce jsem stále zároveň pracovala i pro svou značku a věnovala se především květinám na svatby. Každou letní sezónu jsem připravovala rok od roku více svateb. Uvnitř jsem toužila odejít na úplně „volnou nohu“. To jsem nakonec udělala v dubnu 2019 díky své odvaze a za podpory mého muže, se kterým jsem se díky práci v květinářství seznámila.

K mému příběhu neodmyslitelně patří i velká touha mít spokojený a pohodový partnerský vztah. Tato touha se mi splnila díky mému muži „až“ v mých 32 letech. 28.9.2019 jsem dočkala i té své vysněné svatby. Nechala jsem se vést svými nasbíranými zkušenosti, znalostmi a především svými pocity i intuicí. To vše mi pomáhalo při výběru druhů sezonních květin, volby barvy svatby, také jsem se inspirovala ročním obdobím a podhorským místem, na kterém jsme měli krásnou venkovní podzimní svatbu. Také jsem díky plánování, zařizování a prožitku své vlastní svatby, nasbírala cenné informace o tom, co bych ve svůj svatební den udělala jinak.

Během svého podnikání jsem již udělala pro více než 150 spokojených nevěst krásnou svatební výzdobu a každou svatební sezónou se toto číslo zvyšuje. Mnoho svateb jsem navštívila jako květinářka a některé i jako květinářka a kamarádka nevěsty a ženicha zároveň. V součtu jsou to stovky hodiny inspirace, které mohu předávat dál.

Mám dar pomoci nevěstám zjistit, jaké květiny by si ony samy přály a navíc mám dar jejich představu zhmotnit ve skutečnost. Již mnohokrát jsem od nevěsty slyšela, že květiny jsou ještě hezčí, než si dokázala představit. A to mě nejvíc hřeje u srdce. Aktuálně nejraději tvořím květinovou výzdobu z květin vypěstovaných na ekologických farmách v ČR, také ze svých vypěstovaných a nasbíraných květin. 

Ráda bych své zkušenosti, tipy a triky předala i Tobě a pomohla ti zjednodušit cestu k vysněné svatbě.

Kontaktujte mě

Napište a nebo zavolejte. Ráda s Vámi proberu podrobnosti kytice na objednávku, plánovaní vaší svatby nebo květinové výzdoby nebo workshopu na vaši firemní akci.

Těším se na Vás.